ظروفی که در آن غذا می خورید به اندازه خود وعده غذایی مهم است.  اینکه ظروف شما چه ظاهری داشته باشد، از چه چیزی ساخته شده باشد و چگونه مورد استفاده قرار گیرد باید به هنگام خرید در نظر گرفته شود. در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای خرید ظروف غذاخوری عالی بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

 انواع سرویس های غذاخوری:

 ظروف غذاخوری در نوع ها، سبک ها و تعداد تکه های مختلفی موجود هستند. برخی از این سرویس ها برای مهمانی های رسمی کاربرد دارند و برخی از آن ها نیز برای مهمانی های غیر رسمی مناسب تر هستند.  برای ظروف غذاخوری رسمی، سرویس چینی ظاهر بسیار خوبی خواهد داشت. این در حالیست که ظروف ساخته شده از ملامین یا  ظروف ساخته شده از سفال می تواند برای مهمانی های غیر رسمی مناسب تر باشد. ظروف غذاخوری پذیرایی معمولاً در برگیرنده رنگ سفید هستند که با طراحی زیبایی  تکمیل می شوند. ظروف غیر رسمی نیز اغلب رنگ ها و طرح های جالبی دارند و همین امر به شما اجازه می دهد گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشید و آزادنه طرح مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

یک دست سرویس غذاخوری معمولی شامل: فنجان، کاسه، بشقاب سالادخوری، بشقاب غذاخوری است که معمولا 24 تکه هستند.  سرویس غذاخوری پذیرایی ممکن است دربرگیرنده قطعات بیشتری همچون ظرف مخصوص سس، بشقاب سرو دسر و بشقاب بزرگ باشد. همچنین می توانید مجموعه ای از قطعات تکمیل کننده همچون دیس، ظرف سس، بشقاب کره  و سایر موارد را نیز در صورت نیاز خریداری کنید و ظروف غذاخوری تان را با قطعات مختلف تکمیل نمایید. اگر یک قطعه از ست شما شکست، می توانید آن را به تنهایی خریداری کنید. گاهی اوقات اگر یک قطعه از ظروف غذاخوری شما بشکند میتوانید آن را با یک جایگزین که به صورت تکی فروخته می شود جایگزین کنید.

راهنمای خرید ظروف غذاخوری
راهنمای خرید ظروف غذاخوری

بهترین مواد تشکیل دهنده ظروف غذاخوری:

مهم ترین معیار تقسیم بندی ظروف غذاخوری مواد تشکیل دهنده آن می باشد. در ادامه پرکاربردترین مدل های ظروف غذاخوری را معرفی نموده و به کاربرد آن اشاره میکنیم.

چینی استخوانی یا بن چاینا:

اگر به دنبال ظروفی هستید که هم  مستحکم و هم زیباست می توانید از سرویس چینی استخوانی استفاده کنید. ظروف چینی استخوانی که به خاطر ساختار ظریف و نازک خود مشهور هستند می توانند نوع مقاوم و با دوامی را برایتان فراهم کنند. ظاهر سفید رنگ آن ها باعث می شود سبک جذابی داشته باشند که با هر اتاق ناهارخوری قابل ست کردن است. ظروف چینی استخوانی را می توان در ماشین ظرفشویی شست اما بهتر است آن ها را با دست بشویید.

 سرویس غذاخوری چینی پرسولان:

 این ظروف نسبت به ظروف چینی استخوانی مقرون به صرفه تر هستند و هنوز مقاومت خوبی دارند اما ساختارشان سنگین تر است.  ظروف چینی پرسولان معمولاً در برابر شکستن مقاوم هستند و می توان آن ها را در ماشین ظرفشویی نیز قرار داد.

ظروف غذاخوری سرامیکی:

ظروف سرامیکی، ظروف ارزان و مقاومی هستند که سبک های مختلفی دارند. این ظروف سنگین تر و ضخیم تر از ظروف چینی استخوانی و پرسولان هستند اما سطح یکسانی از قدرت را ندارند. به همین خاطر به هنگام تمیز کردن آن ها باید مراقب باشید.

 ظروف سفالی:

 ظروف سفالی یکی از مقرون به صرفه ترین نوع ظروف سرامیکی است.  از آنجایی که ساختار آن ها متخلخل تر از سایر انواع ظروف است، به کمک مواد ضد آب پوشانده شده و مستحکم می شوند. این ظروف برای مصارف غیر رسمی ساخته می شوند و استحکام کمتری نسبت به ظروف سرامیکی یا چینی دارند.

راهنمای خرید ظروف غذاخوری
راهنمای خرید ظروف غذاخوری

 ظروف غذاخوری ملامین:

 با اینکه ظروف ملامین از لحاظ ظاهری شبیه ظروف سرامیکی هستند اما از رزین مقاومی تهیه شده اند. ملامین را می توان برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار داد و همین امر باعث شده است این ظروف برای هر موقعیتی مناسب باشند. ظروف غذاخوری ملامین از طیف وسیعی از رنگ ها و الگوها تشکیل شده اند و می توانید سبک دلخواهتان را به راحتی پیدا کنید.

راهنمای خرید ظروف غذاخوری
راهنمای خرید ظروف غذاخوری

 مراقبت از ظروف غذاخوری:

 همیشه باید دستورالعمل کارخانه سازنده را برای انواع مختلفی از ظروف دنبال کنید. برخی از سبک های ظروف پذیرایی را باید با دست شست. برخی از  ظروف نیز در طراحی خود فلز دارند و همین امر باعث می شود نتوان آن ها را در مایکروویو قرار داد. برخی از انواع ظروف را می توان به راحتی در کابینت قرار داد و برخی نیز باید با دقت بیشتری حفظ و نگهداری شوند. برای مراقبت از ظروف چینی و سایر انواع ظروف پذیرایی، بهتر است آن را بین قطعات فوم قرار دهید تا خراش نخورند.

بهترین، متنوع ترین و ارزان ترین سرویس های چینی را می توانید از سایت ظرفستان تهیه کنید. پس وقت را تلف نکنید و در این روزهای قرنطینه خرید خود را آنلاین و از طریق سایت ظرفستان انجام دهید.