از این پس لازم نیست برای برق انداختن پشت قابلمه و ماهیتابه هایتان آنقدر آنها را بسابید تا مچ دست هایتان درد بگیرد، ما در این مقاله راه حلش به شما میگوییم که فقط با سرکه و جوش شیرین به راحتی این لکه ها را تمیز کنید.

روش های برای از بین بردن لکه های کثیفی از قابلمه و ماهیتابه های چدن و تفلون

شما هم بعد از مدتی متوجه شده اید که قابلمه های چدن و تفلون دچار تیرگی و لک هایی می شوند که به آسانی قابل پاک شدن نیستند؟ ولی با استفاده از مواد پاک کننده های خاص که امروز در این مقاله گفته می شود، می توانید این مساله را حل کنید.

روش های مختلف تمیز کردن پشت قابلمه و ماهیتابه
روش های مختلف تمیز کردن پشت قابلمه و ماهیتابه

 با ما همراه باشید تا چندین روش متفاوت تمیزکردن پشت قابلمه و ماهیتابه های تفلون وچدن را شرح دهیم.

1- پاک کردن پشت قابلمه با آب داغ و مایع ظرف شویی

 ابتدا با استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی و اسکاچ می توانید لکه و سیاهی پشت قابلمه را تمیز کنید.

2- استفاده از سرکه سفید  برای لکه های پشت قابلمه

 روش دیگر برای تمیز کردن پشت قابلمه های تفلون و چدن استفاده از سرکه سفید است به این صورت که سرکه سفید را به طور مستقیم روی لکه بریزید و با اسکاچ شروع به شستشو کنید.

3- استفاده از جوش شیرین و آب اکسیژنه

 برای تمیز کردن لکه های سیاهی از پشت قابلمه، جوش شیرین و آب اکسیژنه را با هم ترکیب کنید و به صورت یک لایه ضخیم بر روی قسمتی که بر اثر حرارت سوخته بریزید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند وسپس با اسکاچ بشویید.

4- ترکیب بکینگ پودر و سرکه سفید

 برای تمیز کردن پشت قابلمه های چدن و تفلون 2 قاشق غذاخوری از بکیگ پودر را داخلی ظرفی ریخته و با آب مخلوط کنید. بعد از مخلوط شدن کامل، اسکاچ را به این ترکیب آغشته کنید و با آن چربی های پشت قابلمه را پاک کنید همچنین می توانید به این ترکیب سرکه سفید را نیز اضافه کنید.

در انتها باید یادآوری کنم که برای خرید انواع سرویس های چینی می توانید از سایت ظرفستان کمک بگیرید. سایت ظرفستان دارای دفتر فروش واقع در میدان شوش است که حتی می توانید به آنجا مراجعه کرده و حضوری خرید خود را انجام دهید. ظرفستان در شرایط اقتصادی بد کنونی به شما قیمت های فوق العاده ای می دهد.