سوال‌هایی مانند «چینی بخریم یا آرکوپال؟»، «تفاوت سرویس چینی و آرکوپال چیست؟» و... در ذهن مان ایجاد می‌شود. سرویس‌های چینی و آرکوپال دو انتخاب محبوب برای خرید هستند اما کدام‌شان برای شما مناسب‌تر است؟

سرویس‌های غذاخوری و پذیرایی از مهمترین ملزومات یک خانه هستند؛ اما در هنگام خرید آنها ممکن است به یک جاده دو طرفه بر بخوریم. اینجاست که سوال‌هایی مانند «چینی بخریم یا آرکوپال؟»، «تفاوت سرویس چینی و آرکوپال چیست؟» و… در ذهن مان ایجاد می‌شود. سرویس‌های چینی و آرکوپال دو انتخاب محبوب برای خرید هستند اما کدام‌شان برای شما مناسب‌تر است؟ در ادامه می خواهیم تفاوت های این دو سرویس را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

تفاوت سرویس چینی و آرکوپال در چیست؟

همانطور که گفته شد، ظروف چینی و آرکوپال دو انتخاب محبوب برای خرید سرویس چینی در ایران هستند. برای درک بهتر تفاوت بین ظروف چینی و آرکوپال، ابتدا باید با ظروف آرکوپال آشنا شویم.

آرکوپال چیست؟

آرکوپال ترکیبی از (Arc+Opal) است. آرک نام یک شرکت فرانسوی است که برای اولین بار ظروف اوپال را تولید کرد. به دلیل اینکه شرکت آرک برای اولین بار این ظروف را تولید کرده است، در کشور ما از این ظروف با عنوان آرکوپال یاد می‌شود.
ظروف آرکوپال ترکیبی از شیشه و چینی هستند؛ به طوری که از چینی سبک‌تر و از شیشه بسیار مقاوم‌تر و زیباتر هستند. اما ظروف چینی نیز مقاومت مناسبی دارند و برای خرید، مناسب می‌باشند. در ادامه 4 تفاوت سرویس چینی و آرکوپال را ذکر کرده‌ایم.

سرویس آرکوپال بهتر است یا سرویس چینی؟

مقاوت بیشتر ظروف آرکوپال

همانطور که گفته شد، ظروف آرکوپال مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارند. در مورد ظروف چینی نیز این قانون وجود دارد. بنابراین تفاوت سرویس چینی و آرکوپال را می‌توان در مقاومت آنها نیز یافت. درواقع ظروف آرکوپال اگر بر زمین بیفتند، امکان آسیب دیدن کمتری نسبت به ظروف چینی دارند. این به دلیل متریال به کار رفته در ساخت ظروف آرکوپال است که البته روی قیمت آن هم تاثیر گذاشته است.

تنوع طرح‌ها و زیبایی

در این مورد تفاوت سرویس چینی و آرکوپال زیاد مشهود نیست؛ چرا که شرکت‌های مختلفی این ظروف را تولید می‌کنند و هر کدام از آنها ممکن است تنوع طرح زیادی داشته باشند. چیزی که اهمیت دارد براقیت و زیبایی ظروف است که هر دو نوع آرکوپال و چینی توانسته‌اند به خوبی خود را با دنیای روز وفق دهند. این در حالی است که بیشترین سهم سرویس‌های غذاخوری و پذیرایی را سرویس‌های چینی به خود اختصاص داده‌اند.

وزن کمتر ظروف آرکوپال

از جمله مهمترین تفاوت سرویس چینی و آرکوپال، وزن آنها است. ظروف آرکوپال در حالت کلی وزن کمتری نسبت به ظروف چینی دارند و در جا به جایی بسیار کاربر پسند هستند. البته ممکن است بعضی از شرکت‌های سوء استفاده‌گر اقدام به تولید ظروف چینی بی کیفیت و بسیار سبک کنند که وزنی حتی کمتر از آرکوپال داشته باشد.

قابلیت استفاده در مایکروویو

ظروف آرکوپال هم مانند ظروف چینی مقاومت گرمایی بالایی دارند و می‌توان آنها را داخل مایکروویو قرار داد؛ چرا که در تولید این ظروف از کوره‌هایی با دمای حداقل 1500 درجه سانتی‌گراد و تکنولوژی گریز از مرکز استفاده می‌کنند. البته برخی از ظروف چینی را نمی‌توان در مایکرویو قرار داد و مقاومت گرمایی پایینی دارند، که این مورد را باید در هنگام خرید حتما از فروشنده استعلام کنید، و یا از توضیحات روی کارتن و یا زیر ظروف می توان متوجه این قضیه شد.

سرویس آرکوپال بهتر است یا سرویس چینی؟

مجلسی بودن ظروف چینی

ظروف آرکوپال به دلیل داشتن وزن سبکتر، برای استفاده در میهمانی های خودمانی مناسبتر از ظروف چینی است، اما ظروف چینی از قدیم الایام به عنوان ظروف لوکس مناسب مجالس و میهمانی ها مورد استفاده قرار میگرفته و اگر این جنبه ظروف برای شما اهمیت زیادی دارد، ظروف چینی میتواند انتخاب مناسب‌تری برای شما باشد.

چینی بخریم یا آرکوپال؟

در بالا 5 تفاوت سرویس چینی و آرکوپال را ذکر کردیم. اما کدام برای شما مناسب‌تر است؟ باید به این نکته توجه کنید که مهمترین بحث، نیاز شماست. به طور کلی ظروف چینی محبوبیت و فروش بیشتری نسبت به ظروف آرکوپال دارند اما ظروف آرکوپال نیز می‌توانند برای شما مناسب باشند. همچنین در اغلب موارد قیمت ظروف چینی مقرون به صرفه‌تر از آرکوپال است؛ زیرا ظروف چینی که در داخل کشور تولید می‌شوند، ارزانتر از ظروف آرکوپالی هستند که ممکن است از خارج وارد شوند. در کل اگر با سوال «چینی یا آرکوپال؟» مواجه شدید، حتماً به نیاز خود توجه کنید و بر اساس نیازتان اقدام به خرید کنید.

سرویس آرکوپال بهتر است یا سرویس چینی؟

فروشگاه ظرفستان

سایت ظرفستان انواع سرویس آرکوپال را با بهترین قیمت ها و کیفیت در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی و سریع از سایت ما خرید کنید و بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، کالای مورد نیاز خود را تحویل بگیرید.