یکی از سرویس های زیبای آرکوپال با قیمت مناسب، سرویس آرکوپال 25 پارچه آریل صورتی کنگره است که در ادامه اقلام موجود در این سرویس را اشاره می کنیم.

ظروف آرکوپال چیزی میان شیشه و چینی است با این تفاوت که از هر دو آن‌ها قوی‌تر و مقاوم‌تر است. ظروف آرکوپال به دو نوع ایرانی و خارجی تقسیم می‌شود که فرق چندانی میان این دو مشاهده نمی‌شود و انتخاب آن‌ها به سلیقه خریدار بستگی دارد.

آرکوپال چیست؟

ظروف آرکوپال، از زمان ایجاد در قرن شانزدهم تا توسعه تولید انبوه در قرن نوزدهم توسط یک شرکت فرانسوی به نام آرک ساخته می‌شدند؛ به همین دلیل امروزه این ظروف در ایران با نام آرکوپال شناخته می‌شوند و به صورت مداوم به  ایران صادر می‌شوند.

آرکوپال یک نوع شیشه سفید نشکن است که با لعابی محافظ پوشانده شده است و ظروف آن به صورت کامل نفوذ ناپذیر هستند. این ویژگی موجب می‌شود که آرکوپال در مقابل فشار حرارتی کاملاً مقاوم باشد.

شیشه‌های آرکوپال دارای ضریب شکست نور بالا بوده و از سرب تشکیل شده‌اند که این مواد به شیشه‌ها درخشندگی می‌بخشد.

برای اطلاع از بهترین برند سرویس آرکوپال به مطلب «بهترین برند سرویس آرکوپال از ارزان‌ترین تا گران‌ترین» مراجعه کنید.

خصوصیات ظروف آرکوپال

در ادامه به بررسی برخی از خصوصیات ظروف آرکوپال می‌پردازیم.

ظروف آرکوپال دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل شکستن و آسیب‌های مختلف هستند. در مقایسه با چینی‌های معمولی، مقاومت آرکوپال حداقل پنج برابر بیشتر است. این مقاومت به این معناست که احتمال لب پر شدن ظروف آرکوپال نسبت به ضربات و فشارهای زیاد بسیار کم است.

ظروف آرکوپال در انواع مختلفی تولید می‌شوند و این تنوع در طرح‌ها و رنگ‌ها امکان انتخاب‌های متنوع را فراهم می‌کند.

ظروف آرکوپال به دلیل مقاومت بالایی که دارند، قابل استفاده در مایکروویو و ماشین ظرف‌شویی هستند. همچنین، ظروف ارکوپال در مقایسه با ظروف قدیمی، سبک‌تر و ارزان‌تر هستند. آرکوپال از ترکیب شیشه و چینی ساخته شده و نسبت به ظروف چینی سبک‌تر است. این ظروف نه تنها مقاومت بالایی دارند بلکه زیبایی و طراحی‌های متنوعی نیز دارند.

ظروف آرکوپال متشکل از موادی نظیر پودر آهک، فلدسپات، کربنات سدیم، سیلیس و غیره هستند که در حرارت بالا با یکدیگر ترکیب می‌شوند. این ویژگی‌ها، آرکوپال را به یک انتخاب مناسب برای جهیزیه عروس یا آشپزخانه‌ها تبدیل می‌کند. همچنین، برخی از ظروف آرکوپال به صورت خام به بازار عرضه می‌شوند که امکان عکس برگردانی طرح‌های دلخواه روی آنها را فراهم می‌کنند.

سرویس آرکوپال 25 پارچه آریل صورتی کنگره
سرویس آرکوپال 25 پارچه آریل صورتی کنگره

فروشگاه ظرفستان به صورت حضوری و غیرحضوری انواع آرکوپال را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت در دسترس همه قرار داده است. یکی از سرویس های زیبای آرکوپال با قیمت مناسب، سرویس آرکوپال 25 پارچه آریل صورتی کنگره است که در ادامه اقلام موجود در این سرویس را اشاره می کنیم.

مشخصات کلی
تعداد کلی ظروف 25 پارچه
مناسب برای 6 نفر
شامل ظروف برنج خوری – خورشت خوری – پیش دستی – کاسه ماست – دیس بزرگ
قابلیت استفاده در مایکروفر
قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی
نام سازنده چینی مقصود
کشور سازنده ایران
پلوخوری
تعداد 6
ابعاد 26.5*26.5 سانتی متر
خورشت خوری
تعداد 6
ابعاد 23*23 سانتی متر
ارتفاع 4 سانتی متر
پیش دستی
تعداد 6
ابعاد 19.5*19.5 سانتی متر
پیاله
تعداد 6
ابعاد 9.5*9.5 سانتی متر
ارتفاع 4.5 سانتی متر
دیس
تعداد 1
ابعاد 34.5*26 سانتی متر