اولین شرکتی که این نوع ظروف را روانه بازار کرده است شرکت فرانسوی بود که در ابتدای نام این شکل کلمه آرک وجود داشت به همین منظور تصمیم بر این شد تا ظروف اوپالی که توسط این برند ساخته می شوند نام آرکوپال را داشته باشند.

اولین شرکتی که این نوع ظروف را روانه بازار کرده است شرکت فرانسوی بود که در ابتدای نام این شکل کلمه آرک وجود داشت به همین منظور تصمیم بر این شد تا ظروف اوپالی که توسط این برند ساخته می شوند نام آرکوپال را داشته باشند.

در رابطه با ایروپال ها هم باید بگوییم که ظروف اوپالی که در کشور ایران توسط برند های گوناگونی ساخته می شوند، نام آیروپال را دارند. شاید با خود فکر کنید که این نام چه ارتباطی با ایران دارد. در حقیقت در زبان انگلیسی اولین حروف نام کشور ایران (I) است که به صورت آی خوانده می شود به همین منظور پیشوند آی را به ابتدای اوپال ها افزوده اند و آیروپال را ساختند.

معرفی برندهای ایرانی ظروف اوپال

اگر قصد خرید ظروف اوپال را دارید برندهای ایرانی می توانند بهترین گزینه موجود باشند. خرید این ظروف برای شما هزینه کمی دارند و از طرفی با توجه به اینکه شرکت های ایرانی امروزه دیگر بهترین تکنولوژی ها را در اختیار دارند، پس از نظر کیفیت هم باید خیالتان راحت باشد.

در ادامه به معرفی مهمترین و اصلی ترین برندهای ایرانی ظروف آرکوپال پرداخته ایم. ممکن است شما نام هر یک از این برندها را شنیده باشید، اما اطلاعات زیادی درباره تنوع محصولات آنها و کیفیتشان نداشته باشید. در ادامه قصد ما این است که اطلاعات کاملی در خصوص این برندها ارائه بدهیم.

1. ظروف آرکوپال پارس اپال

شرکت پارس اپال با نام دیگر مهفام جام در سال 1376 تولید ظروف شیشه ای و آرکوپال را آغاز کرد. این شرکت تحت لیسانس الکتروگلس انگلستان به طراحی ظروف متنوع می پردازد و در بازارهای ایران و خاورمیانه توانسته به موفقیت های بسیاری برسد.

یکی از اصلی ترین ویژگی های پارس اپال استفاده از کارشناسان خارجی و اروپایی در طراحی ظروف است. به همین دلیل محصولات این شرکت از نظر کیفیت، زیبایی، ظرافت و تنوع کاملا می توانند رقیب محصولات اروپایی و فرانسوی باشند.

2. ظروف آرکوپال آذین اوپال

شرکت آذین اوپاال با نام تجاری آذین سازان مبنا در سال 1384 با هدف تولید ظروف شیشه ای رنگی و با کیفیت وارد بازار تولید ظروف شد. این شرکت توانسته با استفاده از فناوری های روز دنیا ظروف بسیاری را با رنگ ها و طرح های متنوع به بازار عرضه کند.

به جرئت می توان گفت آذین اوپال امروزه در صنعت تولید ظروف آشپزخانه و پذیرایی به یک برند قوی داخلی تبدیل شده و توانسته با محصولات خارجی به رقابت بپردازد. در ادامه در خصوص ویژگی های محصولات این شرکت توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

ظروف آرکوپال آذین اوپال از 70 درصد شیشه و 30 درصد اوپال تشکیل شده اند. این مقدار از مواد تشکیل دهنده تقریبا برابر با استانداردهای جهانی است و استحکام، ظرافت و شفافیت این ظروف را تضمین می کند. همچنین مقاومت این ظروف نیز تایید شده است.

3. آرکوپال مقصود؛ نامی قدیمی در صنعت تولید ظروف پذیرایی

گروه کارخانجات مقصود را بیشتر به تولید ظروف چینی اش می شناسیم. اما این شرکت با توجه به اینکه فناورهای لازم برای تولید ظروف آرکوپال را نیز فراهم کرده، وارد این صنعت نیز شده است. همانقدر که چینی مقصود طرفدار دارد، ظروف آرکوپال این شرکت هم محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

این برند ایرانی توانسته با بیش از چند دهه فعالیت در زمینه تولید سرویس غذا خوری چینی و اوپال سهم بزرگی در تولید ظروف ایرانی داشته باشد.

شرکت مقصود در سال 71 با تولید ظروف چینی کار خود را آغاز کرد، اما امروز در زمینه تولید ظروف آرکوپال هم به یک برند مهم در رقابت با سرویس های آرکوپال خارجی تبدیل شده است. حجم تولید سالانه این شرکت بیش از 5 هزار تن بوده است.

ایمنی بهترین مارک آرکوپال اصل

ظروف اوپال از ایمنی بالایی برخوردار هستند اما این واقعیت وجود دارد که هر چیزی که معروف تر باشد شایعات پشت آن و نمونه های تقلبی آن ها در بازار فراوان تر است، به همین دلیل چند سال پیش شایعاتی در رابطه با ناسالم بودن ظروف اوپال به وجود آمد و برخی ادعا کردند که با استفاده از این ظروف مسموم شده اند در صورتی که مسمومیت آن ها ناشی از لعاب های نامرغوبی بوده است که بر روی ظروف اوپال قرار داشت و باز هم دلیل آن به نمونه های فیک و تقلبی برمیگردد.

کم کم با گذشت چند سال دوباره برند های مختلف ظروف اوپال را روانه بازار کردند و توانستند محبوبیت این ظروف را برگردانند، با توجه به آن که تا کنون دیگر گزارش هایی مبنی بر ناسالم بودن این ظروف ارسال نشده است میتوان گفت که مطمئنا بهترین مارک سرویس آرکوپال از ایمنی بالایی برخوردار است.

خرید بهترین مارک ظروف آرکوپال جهیزیه

همانطور که پیش تر گفتم امروزه آرکوپال ها به دلایل متعددی مانند طرح و رنگ های جذاب، استفاده در ماشین ظرف شویی، مقاومت بالا و … از پرطرفدار ترین ظروف در بازار ظرف و آشپزخانه به شمار می روند. علاوه بر آن ها آرکوپال ها در میان تازه عروس ها بسیار محبوب هستند، به گونه ای که امروزه میتوان گفت بهترین مارک سرویس آرکوپال ها از اقلام اصلی برای خرید جهاز به شمار می روند. همانطور که بالاتر برای شما بهترین مارک های آرکوپال ها را شرح داده ام میتوانید بر حسب سلیقه و بودجه مورد نظر از برند های معرفی شده که جزو بهترین ها هستند خریداری کنید تا خرید مطمئن تری را به همراه داشته باشید.