کیفیت چینی‌های ایرانی با گذشته خیلی فرق کرده است؛ این روزها برندهای ایرانی تولید کننده ظروف چینی به کیفیت قابل‌ مقایسه با برندهای خارجی و سلیقه روز نزدیک‌تر شده‌اند.

کیفیت چینی‌های ایرانی با گذشته خیلی فرق کرده است؛ این روزها برندهای ایرانی تولید کننده ظروف چینی به کیفیت قابل‌ مقایسه با برندهای خارجی و سلیقه روز نزدیک‌تر شده‌اند. مهم‌ترین وجه تمایز چینی‌های تولید داخل با چینی‌های وارداتی را می‌توان در قیمت به‌صرفه‌تر و مشتری‌پسند دانست.

برندهای خوب ایرانی، باوجود قیمت اقتصادی، از کیفیت مقبول و سطح بالایی برخوردار بوده و برای هم استفاده روزمره و هم پذیرایی و مهمانی انتخابی شایسته و آبرومندند.

اما چقدر با تولیدکنندگان داخلی ظروف چینی آشنایی دارید؟ اگر نه خیلی، پس در ادامه با ما همراه باشید؛

می‌خواهیم برندهای ایرانی تولید کننده ظروف چینی را معرفی و محصولات‌شان را بررسی می‌کنیم. به‌خصوص شماهایی که در تکاپوی خرید جهیزیه‌اید، حتما بخوانید؛ این مطلب کمک‌تان می‌کند تا بفهیمد کدام برند چینی ایرانی با سلیقه شما همخوانی بیشتری دارد.

9 برند برتر چینی ایرانی
9 برند برتر چینی ایرانی

1. چینی زرین؛

چینی زرین از معتبرترین تولیدکنندگان ایرانی ظروف چینی است و در سطح جهانی هم حرفی برای گفتن دارد؛ محصولات چینی زرین به بیش از ۲۰ کشور عمدتا اروپایی صادر می‌شوند و از کیفیتی تقریبا قابل‌مقایسه با چینی‌های خارجی برخوردارند.

شرکت چینی زرین، در حال حاضر، تنها تولیدکننده داخلی دارنده فناوری IGD (دکور درون‌لعابی) است؛ سرویس‌های دکورشده با فناوری IGD به لایه‌ای شفاف و محافظ مجهزند که هم موجب درخشش بالای نقوش روی ظروف و هم ثبات و مقاومت نقوش در برابر شست‌وشوی مکرر می‌شود.

در پشت این دسته از سرویس‌های چینی زرین عبارت «Inglaze Decoration» و «Dishwasher Safe» به چشم می‌خورد. زرین‌های به‌خصوص مدل طلاکوبی که با فناوری IGD تولید می‌شوند، براثر استفاده و شست‌وشوی مداوم از زرق‌وبرق اولیه نمی‌افتند؛ این در حالی است که معمولا طلاکوبی اکثر چینی‌ها به‌ مرور جلوه‌ای محو و کدر پیدا می‌کند.

تنوع محصولات چینی زرین

ظروف چینی خانگی: ظروف چینی خانگی زرین بسیار متنوع‌اند، هم ازلحاظ فرم بدنه و هم نقش‌ونگار.

به‌عبارتی، چینی زرین اکثر سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد؛ از مشکل‌پسندهای کلاسیک‌دوست گرفته تا طرفداران طرح‌های مدرن و مینیمال و حتی عشاق طرح‌های فانتزی و گل‌گلی مشتری چینی زرین محسوب می‌شوند. به شماهایی که برای استفاده روزمره دنبال سرویس‌های رنگی شاد می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم سرویس‌های طرح‌ یاس، شارلوت و همچنین سری آلگرو را حتما ببینید.

اما شماهایی که به طرح‌های کلاسیک و مدل قدیمی علاقه‌مندید، سراغ طرح ویلیج را از ظرفستان بگیرید. چینی زرین برای دوستداران طرح گل‌سرخی نیز نمونه تقریبا مشابهی به‌ اسم بیدگل دارد که اگرچه همان گل‌سرخی اصیل نیست، شاید به دل‌تان بنشیند.

ظروف چینی هتلی و رستورانی: زرین برای اماکن اقامتی و پذیرایی ظروف چینی مخصوص با لوگوی سفارشی تولید می‌کند. در چینی‌های هتلی و رستورانی زرین، به‌دلیل بهره‌گیری از فناوری IGD، احتمال محوشدن لوگوی اختصاصی سفارش‌دهنده از روی ظروف به صفر رسیده است.

ظروف چینی کودک: خلاقیت چینی زرین در طراحی ظروف کودک ستودنی است. قابل‌توجه شماهایی که کوچولو دارید، محصولات کودک زرین شامل سرویس قاشق‌چنگال کارتونی هم می‌شود.

ظروف مکمل: ظروف مکمل چینی زرین شامل محصولات گوناگونی است؛ برای مثال می‌توان به فنجان اسپرسو، ظروف پذیرایی طبقاتی و ماگ اشاره کرد.

سرویس قاشق‌چنگال: سرویس‌های قاشق‌چنگال زرین از مرغوب‌ترین فولادهای وارداتی تولید می‌شوند و در انواع رنگ‌های استیل، برنز و گلد موجودند.

9 برند برتر چینی ایرانی
9 برند برتر چینی ایرانی

2. چینی پردیس کاشان؛

از دیگر برندهای ایرانی تولید کننده ظروف چینی می‌توان به چینی پردیس کاشان اشاره کرد که ادعا دارد در سطحی همگام با بالاترین استانداردهای جهانی فعالیت می‌کند.

تنوع محصولات چینی پردیس کاشان

چینی پردیس کاشان برند شیک و سنگین‌پسندی است. عمده سرویس‌های پردیس‌نشان به‌لحاظ نقش‌ونگار و ترکیب رنگی از خلاقیت هنری برخوردارند و به دل می‌نشینند؛ اگرچه چینی پردیس کاشان به‌پای تنوع برندهای پرمحصولی چون توس چینی که در ادامه بررسی می‌کنیم، نمی‌رسد.

ظروف خانگی چینی پردیس کاشان در سه سری تولید می‌شوند:

ونوس: سرویس‌های سری ونوس عمدتا دارای قالب چهارگوش و تزئینات طلادارند و به‌خصوص برای مجالس و پذیرایی از مهمان پیشنهاد می‌کنیم.

پاریس: سرویس‌های سری پاریس ازلحاظ نقش‌ونگار اندکی متنوع‌ترند و شامل طرح‌های گل‌دار هم می‌شوند. در بین گل‌گلی‌های سری پاریس به نظرمان طرح میشل از جلوه خوش‌نقش‌تری برخوردار است.

الگانس: تنوع طرح‌ها در سرویس‌های سری الگانس از دو سری قبلی محدودتر است؛ اما باید بگوییم که خاص‌ترین و به عقیده ما شکیل‌ترین طرح‌های چینی پردیس کاشان در سری الگانس یافت می‌شوند (تصویر بالا طرح المیرا از سری الگانس است).

ظروف خانگی چینی پردیس کاشان در چهار درجه کیفی تولید می‌شوند که درجه عالی از همه باکیفیت‌تر است. درضمن، جا دارد اضافه کنیم که ظروف چینی پردیس کاشان را، با وجود برخورداری از قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی، بهتر است به‌ صورت روزانه در ماشین ظرف‌شویی نشویید تا جلوه اولیه تزئینات به‌کار رفته زود از بین نرود؛ ظروف چینی پردیس کاشان به‌ روش رو لعابی تزئين می‌شوند و درصورت شست‌وشوی مکرر در ماشین ظرف‌شویی چه‌بسا از جلوه اولیه بیافتند.

چینی پردیس کاشان، علاوه بر ظروف چینی خانگی، ظروف چینی هتلی هم تولید می‌کند.

9 برند برتر چینی ایرانی
9 برند برتر چینی ایرانی

3. توس چینی؛

توس چینی نامی پرآوازه در صنعت چینی‌سازی ایران است و صادرات هم دارد؛ در خود وب‌سایت توس چینی که گفته شده مجتمع کارخانجات تولیدی توس چینی بزرگ‌ترین تولیدکننده ظروف چینی در خاورمیانه و دومین تولیدکننده بزرگ چینی در جهان است.

تنوع محصولات توس چینی

توس چینی روی تولید ظروف چینی خانگی و هتلی متمرکز است. تنوع ظروف چینی خانگی توس تقریبا همه سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد و برای هم استفاده روزمره و هم پذیرایی از طرح‌های متنوعی برخوردار است. شماهایی که به طرح‌های حاشیه‌ای ملیح علاقه‌مندید، احتمالا از بین سرویس‌های توس چینی موفق به انتخاب خواهید شد. سرویس‌های قالب لئوناردو را هم که قیمت‌مناسب‌ترند، برای استفاده روزمره و دم‌دستی پیشنهاد می‌کنیم.

9 برند برتر چینی ایرانی
9 برند برتر چینی ایرانی

4. چینی تقدیس؛

چینی تقدیس برند بنامی در بین برندهای ایرانی تولید کننده ظروف چینی است. ازجمله ویژگی‌های متمایز ظروف چینی تقدیس می‌توان به دارابودن پوشش نانو و خاصیت چربی‌گریزی اشاره کرد؛ به این معنی که برای شست‌وشو لزوما نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. چینی تقدیس به‌دلیل قابلیت تولید ظروف نانو پوشش جزو تولیدکنندگان خلاق صنعت چینی‌سازی است.

تنوع محصولات چینی تقدیس

محصولات چینی تقدیس شامل ظروف چینی خانگی و هتلی است. ظروف چینی خانگی تقدیس ازلحاظ نقش‌ونگار بسیار متنوع‌اند. عمده طرح‌ها مجلسی و درخور پذیرایی به نظر می‌رسند و برای به‌خصوص جهیزیه پیشنهاد می‌کنیم. چینی تقدیس برای شماهایی هم که طلایی‌ پسندید، سرویس‌های گوناگونی با تزئینات طلایی ارائه کرده است. ما در ظرفستان از همه بیشتر به طرح آذرنوش و لیلیان چینی تقدیس علاقه‌مند شدیم که ترکیب رنگی دلربایی دارند. طرح کنتس چینی تقدیس را هم که به چینی‌های خارجی می‌ماند، حتما ببینید.

9 برند برتر چینی ایرانی
9 برند برتر چینی ایرانی

5. نسترن چینی؛

نسترن چینی به اندازه برندهای پرآوازه‌ای چون توس چینی سر زبان‌ها نیست؛ هم ازلحاظ طرح‌ونقش برند کم‌تنوعی است و هم به نظر نمی‌رسد به اندازه برای مثال چینی زرین جواب‌گوی همه سلیقه‌ها باشد.

تنوع محصولات نسترن چینی

سرویس‌های غذاخوری (۱۸، ۲۴، ۲۶ و…) و چای‌خوری (۱۲ و ۱۴ پارچه): نسترن چینی را خصوصا به شماهایی پیشنهاد می‌کنیم که به سرویس‌های طرح گل‌ریز علاقه‌مندند. کلیه سرویس‌های نسترن چینی، طبق محصولات موجود در وب‌سایت و کاتالوگ، در قالب فرم گرد تولید می‌شوند؛ بنابراین، در بین محصولات نسترن چینی دنبال سرویس‌های چهارگوش نباشید.

سرویس کودک: نسترن چینی سرویس غذاخوری کودک هم دارد. البته، به نظرمان ظروف کودک چینی زرین خوش‌نقش‌ونگارترند و برای هدیه سیسمونی بیشتر به چشم می‌آیند.

ظروف هتلی و تبلیغاتی: ظروف هتلی نسترن چینی از استحکام بالایی برای استفاده طولانی‌ مدت در هتل‌ها و تالارهای پذیرایی برخوردارند. به نسترن چینی حتی می‌توانید انواع ظروف تبلیغاتی با لوگوی اختصاصی سفارش دهید.

ظروف مکمل: برای مثال می‌توان به انواع ظروف پذیرایی، قوری، گلدان و همچنین ظروف نگهداری غذا اشاره کرد. برای خرید قوری تک پیشنهاد می‌کنیم حتما از مجموعه قوری‌های نسترن چینی دیدن کنید؛ عمده مدل‌ها سفید ساده اما ازلحاظ اندازه و فرم بدنه متنوع‌اند. نسترن چینی نعلبکی تکی هم دارد؛ در بین نعلبکی‌ها، کد ۱۸۰، معروف به طرح محرمات، جزو طرح‌های نوستالژیکی است که تقریبا به چشم همه آشناست.

9 برند برتر چینی ایرانی
9 برند برتر چینی ایرانی

6. چینی مقصود؛

چینی مقصود تولیدکننده انواع ظروف چینی خانگی، سرویس کودک و ملزومات هتلی است. در ظروف چینی خانگی مقصود به انواع طرح‌های مدرن و فانتزی دسترسی خواهید داشت. طرح‌های مجلسی‌تر را باید در سرویس‌های فرم گرد مقصود جست‌وجو کنید. برای خرید سرویس پذیرایی پیشنهاد می‌کنیم از فروشنده سراغ طرح‌ ورساچه، پریسا یا فرناز را بگیرید که لب‌طلایی‌ و مجلسی‌ترند.

در بین سرویس‌های فرم گرد مقصود یکی دو طرح سنتی نظیر ترنج نیز به چشم می‌خورد. این را هم اضافه کنیم که ظروف چینی مقصود با استفاده حداکثری از منابع داخلی تولید می‌شوند.

7. چینی سارگل؛

چینی سارگل، معروف به سارگل شرق، از کارنجات گروه تولیدی مقصود که در مورد قبلی معرفی کردیم به شمار می‌رود. عمده طرح‌های چینی سارگل مدرن محسوب می‌شوند و برای هم استفاده دم‌دستی و هم پذیرایی کاربرد دارند؛ البته، چینی سارگل به متنوعی چینی مقصود نیست و از لحاظ مجلسی‌ بودن نیز به پای برای مثال توس چینی نمی‌رسد. اما به شما دوستداران طرح‌های سنتی پیشنهاد می‌کنیم سرویس‌های غذاخوری طرح ترمه چینی سارگل را ببینید؛ شاید پسندیدید.

8. پارس چینی؛

پارس چینی تولیدکننده ظروف چینی خانگی، سرویس کودک و ملزومات هتلی است. البته، یادآوری می‌کنیم که در سرویس‌های ظروف خانگی پارس چینی دنبال طرح‌های خاص و دلبرانه نباشید؛ طرح عمده سرویس‌های غذاخوری پارس چینی در مایه‌های همین طرحی است که در تصویر می‌بینید. با این‌ حال، پارس چینی برای بودجه‌های محدود برند جلب‌کننده‌ای به نظر می‌رسد؛ در حال حاضر، سرویس‌های غذاخوری ۶ و ۱۲ نفره پارس چینی در فروشگاه حدود ۱۵۰٫۰۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰۰ تومان قیمت خورده‌اند.

9. چینی مرجان؛

چینی مرجان از برندهای قدیمی بازار است. منتها، ازلحاظ تنوع مدل‌ها و به‌روزبودن نقوش روی ظروف در مقایسه با برندهای رده‌بالای ایرانی جزو معمولی‌هاست.

تابه‌حال مشتری چینی‌های ایرانی بوده‌اید؟ از کدام برندهای نام‌برده در منزل دارید؟ علاقه‌مندیم تجربه‌تان را درخصوص ظروف چینی ایرانی بشنویم؛ می‌توانید با ما از طریق بخش دیدگاه‌ها در انتهای همین مطلب در ارتباط باشید. چنانچه برند ایرانی دیگری هم می‌شناسید که اشاره نکردیم، با ما مطرح کنید. و در پایان، یک تشکر جانانه که تا سطور پایانی با ما همراه بودید!